Jak a čím zdravě krmit psa

Správná výživa je klíčovým faktorem pro zdraví vašeho čtyřnohého přítele. Jak a čím zdravě krmit vašeho psa? Jaké vybrat vhodné krmivo? A na co nesmíte při výběru zapomenout? Přinášíme vám několik základních principů při výběru vhodného krmiva pro vašeho pejska.

Kupujte pouze kvalitní krmivo

Alfa a omega ve výběrů kvalitního krmiva pro zdraví jakéhokoliv psího plemene. Doporučujeme zvolit kvalitní granule s vysokým obsahem masa, a naopak s minimálním množstvím ne úplně žádoucích obilovin.

Četnost dávkování

Neopomínejte také vhodnost dávkování. Každé plemeno má dávkování nastaveno jinak. Nezapomínejte ani na velikost vašeho pejska, jeho současnou fyzickou aktivitu ani na věk. Obecně platí, že nedodržování doporučené dávky, a tedy dopřávání vašemu čtyřnohému příteli, vede k přírůstku na váze, horší fyzické zdatnosti a v tom nejhorším případě také k snížení věkového dožití.

Zkuste také např. rozdělit doporučenou denní dávku do několika menších porcí. Udržíte díky tomu stabilní hladinu energie vašeho psa a zabráníte tak možnému přejídání.

Vhodnost doplňků stravy a vitamínů

Je důležité si pečlivě ověřit celý stravovací proces vašeho psího plemene. Někteří psi mohou potřebovat ke správnému růstu a podpoře kloubů či zažívacích systémů různé doplňky stravy a vitamíny.

Dostatečný přísun vody

Voda je podstatnou částí v rámci zajištění správného stravování jakéhokoliv psího plemene. Svému pejskovi dopřejte dostatek pitné vody po celý den. Správná a dostatečná hydratace je pro zdraví (především zažívacího systému) naprosto klíčovým faktorem.

Kvalitní výživa je základem dlouhého života vašeho psa. Dbejte na kvalitní stravu pro vašeho mazlíčka, zajistíme mu díky tomu optimální vitalitu a můžete podstatně prodloužit věk dožití. Kupujte kvalitní psí produkty v našem e-shopu. Poradíme vám se správným výběrem, budeme vám k ruce při výběru granulí, pochoutek a dalšího prémiového žrádla pro vašeho čtyřnohého přítele.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.