Jak určit správné množství krmiva pro kočku?

Chcete zajistit své kočce dlouhý a vitálně přívětivý život? Nepodceňte stanovení množství denního krmiva! V rámci našeho blogu vám přinášíme několik tipů, jak to udělat opravdu správně!

Rozdíl mezi suchým a mokrým krmivem

Suché krmivo obsahuje menší množství vody a je energeticky hutnější, naopak mokré krmivo obsahuje více vody a není tedy primárně určeno k nabrání tělesné energie. Je ideální v určitém časovém intervalu kombinovat oba typy kočičího krmiva, nejlépe vám samozřejmě pomůže váš lokální veterinář.

Věk a váha hraje svou roli

Ideální množství krmiva se významně liší s přibývajícím věkem a váhou! Dospělé a starší kočky potřebují odlišné nutriční hodnoty v porovnání s malými koťaty. Velký prim hraje také fyzická aktivita vaší kočky.

Pozor na váhové změny

Pokud si všimnete, že vaše kočka přibírá na váze anebo naopak nepřiměřeně hubne, uzpůsobte tomu i denní dávku krmiva či pamlsků. Nadváha i podváha jsou samozřejmě nežádoucí a vystavujete tak svého domácího mazlíčka vážným zdravotním problémům!

Sledujte tělesnou kondici

Doporučujeme pravidelnou kontrolu tělesné kondice vaší kočky, a tomu posléze uzpůsobit denní dávkování krmiva pro kočky. Kočky by zpravidla měly mít viditelný pas a neztrácet své ochlupení (v případě, že ho přirozeně mají). Pokud máte pochybnosti o váze anebo o zdraví, neprodleně kontaktujte vašeho veterináře.

Nabízíme kvalitní krmiva pro kočky a rádi vám pomůžeme se správným výběrem. Nakupujte v našem e-shopu a zajistěte pro svého domácího mazlíčka opravdu vitální život.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.