Jak vybrat vhodné vodítko pro psa?

Něco vyberu a pes si zvykne. Je to dobrý přístup? ROZHODNĚ NE! Výběr vodítka je složitější, než se na první pohled zdá. Přinášíme vám krátký informativní článek, abyste při výběru na něco nezapomněli.

Velikost a váha hraje důležitou roli

Při výběru vodítka je hlavní proměnnou váha a velikost vašeho čtyřnohého přítele. Malý pes zpravidla potřebuje lehčí a tenčí vodítko, zatímco pro větší plemena je třeba pevnější a odolnější vodítko, díky kterému udržíte pejska na uzdě v jakékoliv situaci.

Volba materiálu, typu a délky vodítka

Různých druhů použitého materiálů u vodítek je nespočet, jak vybrat a co tedy zvolit? Nejčastěji se setkáte s nylonovými a koženými vodítky, případně s lanovými vodítky. Nylon je lehký a snadno se čistí, koženka je oproti nylonu pevnější. Lanové vodítko je poté skvělé pro tréninkové účely.

Stejná otázka se nabízí i u typu vodítka. Nejčastěji naleznete:

  • Klasická vodítka
  • Obručová vodítka
  • Obojky spojené s vodítkem

Vyberte vhodné vodítko na základě duševního rozpoložení vašeho domácího mazlíčka. Živější plemena a energičtí pejsci budou potřebovat více svobody při pohybu, jen dávejte pozor na škrcení. Výběr délky je také důležitý – kratší vodítka vám dají větší kontrolu nad psem. Ne všechny délky vodítek pak mohou všude!

Bezpečnostní prvky vodítka

Kvalitní vodítka mají i kvalitní bezpečnostní prvky. Pevný karabinový háček anebo odolný obojek z pevného materiálu je dnes naprostým základem. Vyzkoušejte také např. elastické vodítko, díky kterému se nemusíte v budoucnu obávat, že se váš čtyřnohý miláček bude při běhu škrtit.

Jak vybrat stylové vodítko

Po výběru správné funkčnosti, materiálu či délky přichází čas na výběr estetiky a designu. Dnes si můžete vybrat vodítka s různými barvami, rozdílnými motivy a obrázky. Dbejte také na výběr značky! Investice do kvalitního vodítka vám může ušetřit peníze v dlouhodobém horizontu. Kvalitní vodítka od renomovaných značek lépe odolávají opotřebení a mohou vám držet o poznání déle.

V případě pomoci při výběru kvalitního vodítka pro vašeho psa se na nás neváhejte obrátit. Rádi vám pomůžeme při výběru a zvolíme hezké a funkční vodítko.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.