Novinky

Co potřebují aktivní plemena k optimálnímu výkonu?

Zatímco jedno plemeno psa si vystačí s pohodlným gaučem a několika krátkými procházkami denně, jiné potřebuje ke své spokojenosti výrazně vyšší dávku pohybu a aktivit. Máte doma právě takového chlupáče? V tomto článku se dočtete několik tipů, které vám pomohou zajistit vašemu aktivnímu zvířecímu příteli optimální výživu.

Jak správně krmit aktivní plemena psů pro zlepšení jejich výkonnosti?

Jednu z nejdůležitějších rolí v životě vašeho domácího mazlíčka hraje správně zvolené krmivo. Složení a denní množství vhodného krmiva se odvíjí nejen od věku a váhy pejska, ale i od jeho specifických potřeb. Jednou z nich je právě míra pohybu. Do jaké míry se pes potřebuje pohybovat, záleží na několika faktorech. Stejně jako u lidí, hraje i u psů velkou roli věk. Kromě toho však záleží i na konkrétním plemeni psa, na jeho zdravotní kondici a často opomíjeným faktorem je i jedinečná osobnost psa. Kombinace těchto faktorů napoví, jakou míru aktivity bude vyžadovat právě váš zvířecí kamarád.

Jaká míra aktivity je běžná?

Za běžnou míru aktivity považujeme 1–2 hodiny denně strávené aktivním pohybem. Pokud je doba aktivního pohybu nižší než hodina denně, jedná se o nízkou míru aktivity, a naopak za vyšší míru aktivity považujeme více než 2 hodiny aktivního pohybu denně. Do poslední kategorie spadají zejména sportovní plemena psů, jako je pointer, výmarský ohař, irský setr nebo anglický kokršpaněl.

Nutriční potřeby sportovních plemen psů pro maximální výkon

Úpravy jídelníčku vašeho zvířecího mazlíčka by měly vždy probíhat s ohledem na to, jak často a s jakou pravidelností provozuje aktivity vyžadující vysokou dávku energie. Například pokud se váš chlupáč pravidelně věnuje disciplínám sportovní kynologie, lovu nebo agility, je potřeba jeho stravu upravit tak, aby odpovídala energetickému výdeji. Nicméně u psů, kteří se těmto aktivitám věnují spíše příležitostně, není změna stravovacího režimu třeba – postačí základní vyvážená strava.

Optimální složení krmiva pro sportovní plemena psů

Krmivo pro sportovní plemena s pravidelným energetickým výdejem by mělo mít podobný obsah tuků a bílkovin jako krmivo určené pro štěňata. Zde je přehled konkrétních složek, na které je třeba se při výběru krmiva zaměřit, a jejich poměr:

25–30 % bílkovin

Bílkoviny jsou velmi důležitou složkou v krmivu. Obsahují aminokyseliny, mající zásadní význam v mnoha fyziologických procesech.

přibližně 20 % tuku

Tuky jsou důležitým faktorem, který vašemu psovi dodá potřebné množství energie.

méně než 5 % vlákniny

Krmivo pro aktivní plemena by mělo obsahovat pouze lehce stravitelné sacharidy a oproti běžnému krmivu by měly být zastoupeny v menším poměru.

Tyto požadavky splňuje například krmivo CLUB 4 PAWS PREMIUM AKTIV, které díky vysokému obsahu bílkovin a tuků zajistí vašemu zvířecímu příteli vyvážený energetický příjem. Krmivo je obohaceno o komplex Omega 3 + Omega 6, který udržuje zdravou kůži a lesklou srst, a o recepturu ІNTEGRAMIX (sušená rajčata, zázvor, hloh a banány) pro celkovou podporu zdraví vašeho aktivního miláčka.

Sportovní a aktivní plemena psů: Příjem tekutin

Stejně jako u lidí, je i u psů důležité myslet při zvýšené fyzické zátěži na dostatečnou hydrataci. Váš pes by měl mít pravidelný příjem čisté a čerstvé vody v přibližném množství 80 ml na jeden kilogram tělesné hmotnosti, při zvýšené aktivitě a při vyšších teplotách je ale třeba počítat s vyšším příjmem tekutin.

Ať už se jedná o vyváženou výživu, dostatek pohybu i tekutin, nebo pravidelnou veterinární péči, každý aspekt hraje nezbytnou roli v tom, aby vaši čtyřnozí atleti dosahovali optimálního výkonu a žili šťastný, zdravý život. Na petclub.cz vám rádi poradíme s výběrem krmiv a najdeme nejvhodnější řešení!

Průvodce pro hladký přechod na nové krmivo pro zvířecího mazlíčka

Jako každou jinou zásadní změnu ve stravování, je i přechod na nové krmivo potřeba provádět postupně a šetrně. V tomto článku se dočtete několik praktických tipů, jak umožnit vašemu zvířecímu mazlíčkovi přechod na nové krmivo a minimalizovat při tom možné zdravotní problémy.

Jak poznat, že je čas na změnu krmiva?

Na úvod je třeba říci, že častá změna krmiva může vašemu domácímu mazlíčkovi spíše uškodit, pokud k ní přistoupíte bez dobrého důvodu. Proto nedoporučujeme měnit krmivo pouze na základě nabídky lokálního zverimexu nebo výhodné ceny. Relevantní důvody pro přechod na nové krmivo mohou být různé, doporučujeme jej zejména tehdy, pokud vašemu pejskovi nebo kočičce původní krmivo nesvědčí. Dobrým důvodem pro změnu krmiva je také přechod na kvalitnější krmivo, které má z dlouhodobého hlediska pozitivní vliv na zdraví vašich psů a koček. Pokud se rozmýšlíte, jaké kvalitnější krmivo pro vašeho chlupáče vybrat, doporučujeme značky krmiv jako OPTIMEAL™ nebo CLUB 4 PAWS, které najdete v naší nabídce.

Jak bezpečně přejít na nové krmivo?

Změna krmiva je u každého zvířete velmi individuální, u domácích mazlíčků s citlivějším trávením se může zažívání ustálit až po 3 měsících. Přechod na nové krmivo by měl být postupný, v opačném případě by mohlo nové krmivo způsobit u vašeho zvířecího mazlíčka průjem nebo zvracení. Vyvarovat se těmto možným zdravotním obtížím vám umožní metoda postupného přimíchávání. Tato metoda je doporučována veterináři i dalšími odborníky, a navíc není nijak komplikovaná.

Celé kouzlo spočívá v postupném přimíchávání nově zavedených granulí do původních, aby si bříško vašeho chlupáče zvyklo na změnu. Platí, že čím starší váš mazlíček je, tím šetrněji musíte k této metodě přistupovat – nové granule přimíchávat po menších dávkách a po delší dobu. Pro starší pejsky s citlivějším trávením je vhodnou volbou nového krmiva například hypoalergenní krmivo OPTIMEAL™, které obsahuje snadno stravitelné rybí bílkoviny, zajišťující zdravé trávení, a prebiotikum Actigen pro regulaci rovnováhy prospěšné střevní mikroflóry.

Přechod na nové krmivo bez negativních dopadů na zdraví mazlíčka ve 4 fázích:

Každá fáze trvá 3 dny a celková metoda vám zabere minimálně 9 dní. Pokud se v jakékoli fázi projeví u vašeho mazlíčka nestandardní projevy v zažívání (zvláštní konzistence stolice apod.), nebojte se danou fázi prodloužit až na týden. V případě, že se vám nezdá reakce vašeho čtyřnohého přítele v pořádku, poraďte se s veterinářem a zvažte volbu jiného krmiva.

1. - 3. den

V počáteční fázi se snažíme o velmi pozvolný začátek přimíchávání. Poměr nového krmiva vůči původnímu je v této fázi 3:1 (¼ nových granulí, ¾ původních granulí).

4. - 6. den

K druhé fázi přistoupíme pouze tehdy, pokud proběhla počáteční fáze v pořádku a u vašeho domácího mazlíčka se nevyskytly žádné nežádoucí projevy. V této fázi zvýšíme poměr nových granulí na polovinu, poměr tak bude 2:2 (½ nových granulí, ½ původních granulí).

7. - 9. den

Třetí fáze je posledním krokem, který musíte vy i váš domácí mazlíček zvládnout před kompletním přechodem na novou stravu. Poměr nových granulí vůči původním se zvyšuje na 3:1 (¾ nových granulí, ¼ původních granulí).

10. den

Pokud proběhly všechny předchozí fáze hladce a bez komplikací, máte vyhráno. Nyní můžete podávat pouze nové krmivo bez příměsi původního krmiva.

Co sledovat po kompletní změně krmiva?

To že změna krmiva vašemu chlupáčovi prospěla, poznáte podle toho, že se mu zlepšila kvalita srsti a má pevnou stolici. Pokud se kvalita srsti nebo kůže zhoršila (objevují se lupy nebo vyrážka), krmivo nebylo zvoleno vhodně a váš domácí mazlíček může mít dokonce na některé jeho složky alergii nebo intoleranci. V takovém případě doporučujeme vybrat vhodnější krmivo a poradit se s veterinářem.

Zdraví čtyřnohých přátel je pro nás stejně důležité jako naše vlastní. Přírodní receptury krmiva představují ideální způsob, jak udržovat jejich vitalitu či ji dokonce zlepšit. Vsaďte na naše suchá a konzervovaná pro psy i kočky a vybírejte na petclub.cz

Superkrmiva: Jak podpořit zdraví domácího mazlíčka přírodní cestou?

V době, kdy se stále více zaměřujeme na zdravý životní styl a přírodní produkty, se tento trend rozšiřuje i do světa domácích mazlíčků. Výživa zvířat hraje klíčovou roli v jejich celkovém zdraví a pohodě. V tomto článku se zaměříme na superkrmiva a jejich výhody pro zdraví čtyřnohých přátel.

Co jsou to superkrmiva?

Superkrmiva jsou potraviny bohaté na nutriční hodnoty, které mohou pozitivně ovlivnit zdraví zvířat. Obvykle se jedná o produkty s vysokým obsahem vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších prospěšných látek. Příkladem mohou být různé druhy bobulí, tmavě zelená listová zelenina, semena, ořechy či vybrané druhy masa a ryb bohaté na omega-3 mastné kyseliny.

Co patří mezi superpotraviny?

 • Lean Meat: Kuřecí, hovězí, jehněčí a krůtí maso, vysoce kvalitní zdroje bílkovin, které jsou základem psí stravy.
 • Ryby: Převážně losos a makrela, bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které podporují zdraví kůže a srsti a jsou prospěšné pro srdce a klouby.
 • Vejce: Skvělý zdroj snadno stravitelných bílkovin, vitaminů a minerálů.
 • Ovoce: Hlavně jablka a borůvky obsahují vitamíny, minerály a důležité antioxidanty.
 • Zelenina: Zdroj vlákniny, vitaminů a minerálů, jako jsou brokolice, mrkev a dýně, známé také pro své pozitivní účinky na trávení.
 • Probiotika: Jogurt nebo kefír (bez přidaného cukru a umělých sladidel), které podporují zdravou střevní mikroflóru.
 • Chia Semínka nebo lněná Semínka: Dobré zdroje omega-3 mastných kyselin a vlákniny.
 • Sladké brambory: Výborný zdroj vitaminu A a vlákniny, které jsou dobré pro trávicí systém.

Jak přírodní složky v krmivech podporují zdraví psů a koček?

První z výhod superkrmiv je podpora imunitního systému. Kvalitní značky krmiv jako Optimeal a CLUB 4 PAWS z naší nabídky, jsou bohatá na antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před oxidativním stresem a podporují zdravý imunitní systém. Další výhodou je zlepšení trávení díky obsažené vláknině v krmivech, mezi kterou patří například lněná nebo dýňová semínka, pomáhající udržovat zdravé trávení a předcházet problémům jako je zácpa nebo průjem. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které se nachází například v lososu, pak přispívají k zdravé kůži a lesklé srsti. Některá superkrmiva mohou dokonce pomoci v prevenci nebo zpomalení vývoje chronických onemocnění, jako je cukrovka, artritida nebo srdcové choroby.

Vylepšete zdraví mazlíčků skrze přírodní receptury krmiva

Ve složení krmiva jsou masné složky na prvním místě a jsou také obohaceny o všechny potřebné vitamíny a minerály, komplex Omega 3 + Omega 6 a formule INTEGRAMIX pro skvělý vzhled a zdraví vašeho miláčka.

Unikátní formule Integramix jsou 4 složky ze čtyř světových stran pro podporu zdraví zvířat.

 • Ze severu: Sušený hloh - pomáhá normalizovat tlak, zlepšuje srdeční funkce.
 • Z jihu: Sušený banán - obsahuje lehce stravitelné sacharidy a vláknina, která pomáhá zlepšit trávení a je dobrým zdrojem energie, má vysoký obsah draslíku.
 • Ze západu: Sušená rajčata - obsahují organické kyseliny, vitamíny skupiny B. Největší výhoda rajčat - vysoký obsah cholinu, který pomáhá normalizovat funkci jater a zvyšuje syntézu žluči.
 • Z východu: Sušený zázvor - příznivě ovlivňuje činnost trávicího traktu a pomáhá udržovat imunitu.

Přírodní krmivo je vyrobeno z čerstvých, celých ingrediencí, které jsou bohaté na živiny a mají minimální zpracování. To zajišťuje, že v krmivu zůstávají zachovány všechny důležité vitamíny, minerály a antioxidanty. Mezi oblíbené přírodní ingredience patří čerstvé maso, ryby, ovoce a zelenina. Tyto složky nejen že podporují zdraví, ale také zvyšují chuťovou atraktivitu krmiva pro zvířata.

Každou novou potravinu zavádějte postupně, aby si na ni zvíře mohlo zvyknout a nezpůsobilo to trávicí potíže. Vždy dbejte na kvalitu a správné množství. Přebytek i nedostatek určitých živin může být pro zvířata škodlivý.

Zdraví čtyřnohých přátel je pro nás stejně důležité jako naše vlastní. Přírodní receptury krmiva představují ideální způsob, jak udržovat jejich vitalitu či ji dokonce zlepšit. Vsaďte na naše mokrá a suchá krmiva pro psy i kočky a vybírejte na petclub.cz

Jak vybrat vhodné vodítko pro psa?

Něco vyberu a pes si zvykne. Je to dobrý přístup? ROZHODNĚ NE! Výběr vodítka je složitější, než se na první pohled zdá. Přinášíme vám krátký informativní článek, abyste při výběru na něco nezapomněli.

Velikost a váha hraje důležitou roli

Při výběru vodítka je hlavní proměnnou váha a velikost vašeho čtyřnohého přítele. Malý pes zpravidla potřebuje lehčí a tenčí vodítko, zatímco pro větší plemena je třeba pevnější a odolnější vodítko, díky kterému udržíte pejska na uzdě v jakékoliv situaci.

Volba materiálu, typu a délky vodítka

Různých druhů použitého materiálů u vodítek je nespočet, jak vybrat a co tedy zvolit? Nejčastěji se setkáte s nylonovými a koženými vodítky, případně s lanovými vodítky. Nylon je lehký a snadno se čistí, koženka je oproti nylonu pevnější. Lanové vodítko je poté skvělé pro tréninkové účely.

Stejná otázka se nabízí i u typu vodítka. Nejčastěji naleznete:

 • Klasická vodítka
 • Obručová vodítka
 • Obojky spojené s vodítkem

Vyberte vhodné vodítko na základě duševního rozpoložení vašeho domácího mazlíčka. Živější plemena a energičtí pejsci budou potřebovat více svobody při pohybu, jen dávejte pozor na škrcení. Výběr délky je také důležitý – kratší vodítka vám dají větší kontrolu nad psem. Ne všechny délky vodítek pak mohou všude!

Bezpečnostní prvky vodítka

Kvalitní vodítka mají i kvalitní bezpečnostní prvky. Pevný karabinový háček anebo odolný obojek z pevného materiálu je dnes naprostým základem. Vyzkoušejte také např. elastické vodítko, díky kterému se nemusíte v budoucnu obávat, že se váš čtyřnohý miláček bude při běhu škrtit.

Jak vybrat stylové vodítko

Po výběru správné funkčnosti, materiálu či délky přichází čas na výběr estetiky a designu. Dnes si můžete vybrat vodítka s různými barvami, rozdílnými motivy a obrázky. Dbejte také na výběr značky! Investice do kvalitního vodítka vám může ušetřit peníze v dlouhodobém horizontu. Kvalitní vodítka od renomovaných značek lépe odolávají opotřebení a mohou vám držet o poznání déle.

V případě pomoci při výběru kvalitního vodítka pro vašeho psa se na nás neváhejte obrátit. Rádi vám pomůžeme při výběru a zvolíme hezké a funkční vodítko.

Jak a čím zdravě krmit psa

Správná výživa je klíčovým faktorem pro zdraví vašeho čtyřnohého přítele. Jak a čím zdravě krmit vašeho psa? Jaké vybrat vhodné krmivo? A na co nesmíte při výběru zapomenout? Přinášíme vám několik základních principů při výběru vhodného krmiva pro vašeho pejska.

Kupujte pouze kvalitní krmivo

Alfa a omega ve výběrů kvalitního krmiva pro zdraví jakéhokoliv psího plemene. Doporučujeme zvolit kvalitní granule s vysokým obsahem masa, a naopak s minimálním množstvím ne úplně žádoucích obilovin.

Četnost dávkování

Neopomínejte také vhodnost dávkování. Každé plemeno má dávkování nastaveno jinak. Nezapomínejte ani na velikost vašeho pejska, jeho současnou fyzickou aktivitu ani na věk. Obecně platí, že nedodržování doporučené dávky, a tedy dopřávání vašemu čtyřnohému příteli, vede k přírůstku na váze, horší fyzické zdatnosti a v tom nejhorším případě také k snížení věkového dožití.

Zkuste také např. rozdělit doporučenou denní dávku do několika menších porcí. Udržíte díky tomu stabilní hladinu energie vašeho psa a zabráníte tak možnému přejídání.

Vhodnost doplňků stravy a vitamínů

Je důležité si pečlivě ověřit celý stravovací proces vašeho psího plemene. Někteří psi mohou potřebovat ke správnému růstu a podpoře kloubů či zažívacích systémů různé doplňky stravy a vitamíny.

Dostatečný přísun vody

Voda je podstatnou částí v rámci zajištění správného stravování jakéhokoliv psího plemene. Svému pejskovi dopřejte dostatek pitné vody po celý den. Správná a dostatečná hydratace je pro zdraví (především zažívacího systému) naprosto klíčovým faktorem.

Kvalitní výživa je základem dlouhého života vašeho psa. Dbejte na kvalitní stravu pro vašeho mazlíčka, zajistíme mu díky tomu optimální vitalitu a můžete podstatně prodloužit věk dožití. Kupujte kvalitní psí produkty v našem e-shopu. Poradíme vám se správným výběrem, budeme vám k ruce při výběru granulí, pochoutek a dalšího prémiového žrádla pro vašeho čtyřnohého přítele.

Jak určit správné množství krmiva pro kočku?

Chcete zajistit své kočce dlouhý a vitálně přívětivý život? Nepodceňte stanovení množství denního krmiva! V rámci našeho blogu vám přinášíme několik tipů, jak to udělat opravdu správně!

Rozdíl mezi suchým a mokrým krmivem

Suché krmivo obsahuje menší množství vody a je energeticky hutnější, naopak mokré krmivo obsahuje více vody a není tedy primárně určeno k nabrání tělesné energie. Je ideální v určitém časovém intervalu kombinovat oba typy kočičího krmiva, nejlépe vám samozřejmě pomůže váš lokální veterinář.

Věk a váha hraje svou roli

Ideální množství krmiva se významně liší s přibývajícím věkem a váhou! Dospělé a starší kočky potřebují odlišné nutriční hodnoty v porovnání s malými koťaty. Velký prim hraje také fyzická aktivita vaší kočky.

Pozor na váhové změny

Pokud si všimnete, že vaše kočka přibírá na váze anebo naopak nepřiměřeně hubne, uzpůsobte tomu i denní dávku krmiva či pamlsků. Nadváha i podváha jsou samozřejmě nežádoucí a vystavujete tak svého domácího mazlíčka vážným zdravotním problémům!

Sledujte tělesnou kondici

Doporučujeme pravidelnou kontrolu tělesné kondice vaší kočky, a tomu posléze uzpůsobit denní dávkování krmiva pro kočky. Kočky by zpravidla měly mít viditelný pas a neztrácet své ochlupení (v případě, že ho přirozeně mají). Pokud máte pochybnosti o váze anebo o zdraví, neprodleně kontaktujte vašeho veterináře.

Nabízíme kvalitní krmiva pro kočky a rádi vám pomůžeme se správným výběrem. Nakupujte v našem e-shopu a zajistěte pro svého domácího mazlíčka opravdu vitální život.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.